1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
laiz [17]
3 years ago
13

Will give brainliest

Mathematics
2 answers:
sweet [91]3 years ago
6 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

I did this test and got this one correct.

nalin [4]3 years ago
5 0

Answer:

give me brainliest first

Step-by-step explanation:

You might be interested in
there are 3 boys and 2 girls in the Krunch family.Mr.Krunch bought 3 1/2 pounds of candy to divide equally among them.How much c
user100 [1]
In total there are 5 kids so
5÷3.5=1.4
(rounded)

7 0
2 years ago
6 pounds of potatoes cost $11.34. What is the unit price?
AveGali [126]
Your answer would be $1.89

You take 11.34 and divide it by 6. After that you’ll be 1.89 as your unit price.

1.89 is how much for 1 pound
8 0
2 years ago
Which measure of center best represents each set of data?
brilliants [131]
Median= 3
Range= 5
Mode= 3
Mean= 4
8 0
3 years ago
Is 2 an irrational number
Lena [83]

Answer:

no its rational

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me in this:
Svetlanka [38]
What exactly do you need help with?!
4 0
2 years ago
Other questions:
  • If there was 17 boys and21 girls what would be the ratio
    7·1 answer
  • The NFL office discovered data covering attendance at professional football games in the late 1940s and early 1950s. The game wi
    12·1 answer
  • all a household prosperous if its income exceeds $100,000. Call the household educated if the householder completed college. Sel
    5·1 answer
  • The points (-5,r) and (-2,15) lie on a line with a slope of 3. Find the missing coordinate r. <br> .
    11·1 answer
  • The number of hours you study for an exam affects your grade. What is a reasonable value of the range?
    9·2 answers
  • Ms. Smith’s class raised $525.50 to go on a field trip. They rented a bus for $300 and budgeted $22.75 per student for meals. Th
    7·1 answer
  • X+2 1/3 = 2. find the value of x in the equation​
    11·1 answer
  • Kaitlyn, has a job at Pastabilites. Her hourly wage is $6.50 an hour. She receives 9% of the tips on any given night. If she wor
    10·1 answer
  • The bar graph shows the height of a plant each month for four months. Your friend concludes that the height of the plant in Mont
    8·2 answers
  • Is -3(4x+5) equal to -7(8x+9)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!