The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
i'm 75% sure the answer is C hope this helps