1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ki77a [65]
3 years ago
6

frac{3}{6} + 14\frac{4}{6} " alt="12 \frac{3}{6} + 14\frac{4}{6} " align="absmiddle" class="latex-formula">
i don't know what's the answer i been rey un this but i can't​

Mathematics
1 answer:
mote1985 [20]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Convert the mixed numbers to improper fractions: 12 3/6 = 75/6

14 4/6 = 88/6

12 3/6 + 14 4/6 = 75/6 + 88/6 = 163/6 = 27⅙

You might be interested in
How much will you get paid if you work 28.5 hours for $7.75 per hour?
jonny [76]

$220.87 , (it would be $220.88 if you have to round up though

4 0
3 years ago
Aaron designed a robot for a contest. His robot can move 3/4 feet in 1/2 second. What is the robot’s unit rate of speed in miles
Katena32 [7]

Answer:

1.02272727... mi per hr

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
May someone please help?
Ronch [10]
(-7,3) here is the answer, easy one
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me please it not 2 hard
Helga [31]
B=41 that would be the answer
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me im dying and i
inessss [21]

Answer:

The better bar to buy is the Nutty Crunch

Step-by-step explanation:

4.74 / 6 = 0.79 per bar

7.80 / 10 = 0.78 per bar

:)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 25% off of $120.00 plus 7.8 sales tax
    10·1 answer
  • The graph of 0.5x - 2y = 3 is shown on the grid.
    8·1 answer
  • The diameter of a circle is 6 yards. What is the circle's area? d=6 yd Use 3.14 for ​.
    8·2 answers
  • Select the correct location on the image.
    9·1 answer
  • Joshua is writing a novel. He wrote the same number of pages each day for a 8 days. At the end of 8 days he had 136 pages comple
    13·1 answer
  • Please help, this is due today at 3PM
    5·2 answers
  • A necklace is regularly sold for $18.00. The sore advertises a
    13·1 answer
  • Yard
    6·1 answer
  • I know the answer to a but the answer to b I can’t do <br> I don’t know why
    6·2 answers
  • Help please 5 points
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!