Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive
The answer to this question is -154
Move everything to the left hand side and factor, follow this
Is there a photo with this
Answer:
B
Step-by-step explanation:
it's (m+n-1) √p
hope this helps