1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mama L [17]
3 years ago
6

Please help as fast as you cannn

Mathematics
1 answer:
hodyreva [135]3 years ago
8 0

Answer:

-43 < -35

(Negative 43 is less than negative 35).

You might be interested in
Someone please hurry and help with the two I got wrong !!!!!!!
steposvetlana [31]

Answer:

-2

35

Step-by-step explanation:

yeah-ya.........

right?

8 0
2 years ago
Solve for x 8 is to 64 as 2 is to X
KIM [24]
8 is to 64 as 2 is to 16

x=16
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Liz wants to drink 1.5 litres of water each day. She buys the water in packs of 6 bottles. Each bottle contains 0.5 litres of wa
DochEvi [55]
(0.5 liter/bottle) x (6 bottles/pack) = 3 liters/pack

(10 days) x (1.5 liter/day) / (3 liter/pack) = <u>5 packs</u>
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
(20 point question) Samantha wants to use her savings of $1,150 to buy shirts and watches for her family. The total price of the
erastova [34]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
What does the dashed line represent in a parabola
Nataly_w [17]
If the inequality symbol is ≤ or ≥ , then the region includes the parabola, so it should be graphed with a solid line. Otherwise, if the inequality symbol is < or > , the parabola should be drawn with a dotted line to indicate that the region does not include its boundary. Example: Graph the quadratic inequality.
6 0
4 years ago
Other questions:
  • Please help me I’m very confused
    5·1 answer
  • 84 is 75% of what number?
    12·2 answers
  • Which equation is true when n = 4?<br> A<br> 2n = 6<br> Bn+3 = 7<br> 9- n = 13
    9·2 answers
  • Aldo buys candy that costs $6 per pound. He will buy at most 9 pounds of candy. What are the possible amounts he will spend on c
    7·1 answer
  • What is 13 in radical fraction form
    6·1 answer
  • A group of college students are volunteering for Help the Homeless during their spring break. They are putting the finishing tou
    5·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $15.57. What is the unit price of the pairs of gloves?
    12·1 answer
  • What is the rate-of-change of the table above?
    10·1 answer
  • Maria cut a 9 foot board into two pieces. The long piece is twice as long as the short one. How long is each piece?
    7·1 answer
  • The first and second terms of a linear sequence (A.p) are 3 and 8 respectively. Please determine the least Number of terms of Ap
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!