Cost = number of objects x price per object
$1,475 = x boxes * $25
x = 1,475/25 = 59 boxes of diapers
Answer:
C. x=2
Step-by-step explanation:
-3(x-4)=2x+4-x
-3x+12=x+4
+3x +3x
-----------------------
12=4x+4
-4 -4
-----------------------
8=4x
-- ---
4 4
-----------------------
x=2
Answer
Is there any numbers or is it just like that?
Answer:

Step-by-step explanation: