Answer:
xy represents the diameter
None that is a real shape
Answer: candies are us has a better offer
Step-by-step explanation:
for the candies r us website, the price of the candies is 30*6 then times 0.8=$144
and for waxz, if you buy 3 get 1 free, then you at least have to buy 3 candies 9 times, and that would be 18*9 which equals 162, which is more expensive then waxz
hope this helps!
please make me brainliest! thanks!
Answer:
1. 450
2. 8(12)+3(2.50)
3. 10
4. 32
Step-by-step explanation:
1. 700-250=450
2. 8 people going to the theater. If tickets cost $12 each, you multiply 8 by 12 to get the ticket cost. If 3 people ordered drinks and drinks cost $2.50, you multiply 3 by 2.50 to get the drink cost. Since this is asking for the total cost you add your first 2 answers to get the final cost.
3. 12/3=4, which means one pound costs $4. To find the amount bought with $40, divide 40 by 4, which equals 10 pounds.
4. To find percents, you turn your percentage into a decimal by dividing by 100. (400/100=4), then you multiply that by the number you are trying to find a percentage of(8x4=32). This gives you the answer 32.
Answer:
0.00035
0.00055
0.00045
Step-by-step explanation.
Anything between 0.00029 and 0.00060 would be a correct answer.