1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PilotLPTM [1.2K]
3 years ago
13

Help me pls im failin

Mathematics
1 answer:
Alja [10]3 years ago
4 0

Answer:

Well, you really need to use your brain here XD. So a possible answer can be   (-6/2)+-22=-25

Step-by-step explanation:

-6/2=-3, and if you add -3+-22, it equals 25.

I hoped that helped. :)

You might be interested in
The diameter of a circle on
Rama09 [41]
I’m pretty sure it’s c
6 0
3 years ago
The average person's head has about 100,000 strands of hair.
MrMuchimi

Answer:

B: 1 × 10^5

Step-by-step explanation:

B is correct and C is not becasue you have to have the number multiplied by 10 to a power because then you wouldn't know what number to use as the base. I hope this helps. :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to simplify 24/1
earnstyle [38]

since its over 1 it just makes it 24

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find three consecutive odd integers such that the product of the second and the third integers is twenty-six more than three tim
Ilia_Sergeevich [38]

Step-by-step explanation:

first number=x

second number=x+2

third number=x+4

(x+2)(x+4)=3x+26

x(x+4)+2(x+4)=3x+26

x²+4x+2x+8=3x+26

x²+6x+8=3x+26

x²+6x-3x=26-8

x²+3x=18

x²+3x-18=0

you can use that to find the numbers

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Coach Cranford bought bottled water for the basketball team. The bottles each hold 1 pint of water.
DaniilM [7]

Answer:

3 gallons of water

Step-by-step explanation:

1 gallon = 8 pints

24 pints of water (bottles) divided by 8 would be 3

therefore 24 pints of water is equivelant to 3 gallons of water.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • The area of Terry's room at the old house was 96 ft.2. The area of Terry's room at the new house is 108 ft.2
    6·2 answers
  • in order to fence a garden the rowan family needs 64 ft of lumber. the garden at the correas house will need to be 150% larger.h
    11·1 answer
  • The school hiking club has completed 4 out of 5 hikes so far this year. They have hiked 4.6 miles, 3.7 miles, 5.1 miles, and 2.9
    14·1 answer
  • jason cycled for 7 1/2 miles each hour for the next two hours and the distance he cycled for the third hour was 1/4 of the total
    6·1 answer
  • Need help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • Match the property that was used. x+13=13+x
    7·2 answers
  • Q3. If I = (P × R × T)/100, find T if I = 80 Rs, P = 400 Rs., R = 10 Rs. (2)
    5·2 answers
  • An object has a mass of 225 g and a volume of 15 cm3.<br> Find the density of the object in g/cm3
    15·1 answer
  • If a crate of 250 apples costs $95, what is the unit cost
    14·1 answer
  • Find the value of x
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!