Answer:
$7.67
Step-by-step explanation:
So if 8 pens cost $4.72, one pen would cost $0.59. 0.59 x 13 will be equal to 7.67.
Answer:
For the first question, the answer is rotation 290 counterclockwise.
And for the second question, the answer is accurate.
Answer:
20
Step-by-step explanation:
In area you have to multiply so 10 x ? = 200
10 x 20 = 200
As

increases, [y] is expected to increase.
Answer:
16
Step-by-step explanation: