1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Slav-nsk [51]
2 years ago
8

HSMath easy 10 points yk the vibes

Mathematics
1 answer:
kramer2 years ago
5 0
The answer is four because 2 x 0 is 0 and then 12 divided by 3 is for


THE ANSWER IS 4
You might be interested in
Please help 20 points!!!!!
skad [1K]

Three students want to estimate the mean backpack weight of their schoolmates. To do this, they each randomly chose 8 schoolmates and weighed their backpacks. Then as per the given sample data,

(a) The sample means of the backpacks are: 6.375,6.375,6.625

(b) Range of sample means: 0.25

(c)The true statement is: The closer the range of the sample means is to 0, the less confident they can be in their estimate.

For the first sample, mean= 6.375

For the second sample, mean= 6.375

For the third sample, mean= 6.625

Range of sample means=Maximum Mean- Minimum Mean

                                        = 6.625 - 6.375

                                        = 0.25

The students will estimate the average backpack weight of their classmates using sample means, the true statement is:

The closer the range of the sample means is to 0, the more confident they can be in their estimate.

Learn more about range here:

brainly.com/question/24326172

#SPJ1

6 0
1 year ago
400 A whole number a integer a real number or rational number
bearhunter [10]

Answer:

All of the above

Step-by-step explanation:

A whole number and integers are numbers that don't have decimals.

A rational number is a number that can be written as a fraction

A real number is any number that is not complex, which means that it has an imaginary solution or imaginary number part of it.

7 0
3 years ago
A baker bought 7,500 grams of flour for $19.20. How much did each kilogram of flour cost
ollegr [7]

Answer:

7,5 kg = 19,20.  

Step-by-step explanation:

19,20/7,5

= 2,56 $

(2,56 * 7,5 =19,20)

3 0
2 years ago
Use the line tool to graph the equation on the coordinate plane.<br><br> y=−2x
sertanlavr [38]
Hey there,

Your answer would be in the attachment above.

Hope this helps.

~Jurgen

(Any questions?, Just comment below) =)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Would really appreciate the help, can't seem to figure out the answer;-;​
Dafna11 [192]

Answer:

-1*70

Step-by-step explanation:

-1*70=-71

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A scientist observes and counts 155 bacteria in a culture. Later, the scientist counts again and finds the number has increased
    10·1 answer
  • According to the table, Tasha initially had blank dollars before purchasing songs, and the cost of each song was blank dollars?
    12·1 answer
  • Why were Europeans willing to pay for expensive Voyages to find a Northway North
    12·1 answer
  • Vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
    9·1 answer
  • Find the midpoint of the segment with the following endpoint (10,9)and (1,5)
    8·1 answer
  • Find the additive inverse or _9.x + 3
    8·1 answer
  • Solve the expression for a=12, b=6 and c=3 <br> Look at the picture will give Brainlist !
    11·2 answers
  • I just need one and two
    5·1 answer
  • Pls answer ty if u do, u get something good!!
    11·1 answer
  • What is the least common multiple of 19 and 43?​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!