1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ronch [10]
2 years ago
15

What is 3 times 12 plus 23 minus 90 times 300?

Mathematics
1 answer:
Lesechka [4]2 years ago
3 0

I believe it has to be about-9'300

You might be interested in
What is the value of x in the equation 3 ( 4 x − 6 ) = − 3 ( 5 − 2 x )
valina [46]

Answer:  x = 0.3

Step-by-step explanation:

12x-18=-15+6x

6x = 3

x = 1/2 or 0.5

[Corrected]

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
....<br>..................... need help​
likoan [24]
Are u supposed to answer
3 0
3 years ago
A 21°<br> B 42°<br> C 639<br> D1260
schepotkina [342]
Awnswr: 21* because 7 x =y and y= 21
No dislikes
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
The area of a rectangle is 36 square inches, and its perimeter is 26 inches. What are the length and width of the rectangle?
gogolik [260]

Answer:

9 and 4

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Can someone answer the latest question on my profile​
Morgarella [4.7K]

Answer:

I will take a look

Step-by-step explanation:

please mark me brainliest here ;)

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer, law of cosine for geometry
    8·1 answer
  • 93+(68+7) common core
    11·1 answer
  • What is the average rate of change of the function f(x)=5(2)^x from x = 1 to x = 5?
    10·1 answer
  • 3 pens cost $2.70. What is the cost per pen?
    9·1 answer
  • 1. Write the next two terms in the pattern.
    5·1 answer
  • Write an equation for the given function given the period, phase shift, and vertical shift.
    7·1 answer
  • A holiday costs £1900. Work out the price after a 9% discount
    5·2 answers
  • Complete the square to form a true equation;<br> x^2-3/4x+__ = (x-__)^2
    11·2 answers
  • I wanna finish this hw but I don't know how to do it pls teach me
    5·2 answers
  • If there are 15 pistachios for every 5 bowls, how many pistachios are in 4 bowls
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!