Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer:

Step-by-step explanation:
Hello!
Use the distributive property and multiply like terms.
<h3>Simplify</h3>
The simplified form is
.
-x^2-x+y-6 Should be right
y=x^2-x-6 = x^2-x+y-6
Just an 15% 15.8% to be exact
The answer would be -2! :)