1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marta_Voda [28]
3 years ago
7

Two and a half pounds of Super Nutty granola cost $12. How much does one pound cost?

Mathematics
1 answer:
Ostrovityanka [42]3 years ago
6 0

Answer:

4.8 dollars for 1 pound super nutty

You might be interested in
Face east, turn through an angle of 180 degree to your right, your final direction will be _________________. 
ANEK [815]

Answer:

West

10 cm

The first one

6 0
2 years ago
Help me with factor trees pls it’s timed <br> There is a photo if u click
oksano4ka [1.4K]

Answer:

                        28

                  4             7

           2             2

here it is, hope it helps :)

3 0
2 years ago
What are the common factors common factors of 60,36 and 48?
nikitadnepr [17]
The answer is 2×2×3

if needed to be multiplied together the answer is 12
5 0
3 years ago
Help me out here on this question pleaseee
SVEN [57.7K]

Answer: (0,0)

Step-by-step explanation:

X point of origin is zero

Y point of origin is zero

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
I NEED HELP!!!<br> 3:8=_3
Neporo4naja [7]

Answer:

im here for points

Step-by-step explanation:

POINTS

try 3/8

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Length of 20 meters and width 10 meters
    11·1 answer
  • Daria's goals is to run 7 miles each weekend.she ran 3 1/3 miles on Saturday and 3 3/4 miles on Sunday. By how much did she beat
    11·2 answers
  • A 120120​-inch pipepipe is cut into two pieces. one piece is fourfour times the length of the other. find the lengths of the two
    6·1 answer
  • Select the correct answer from each drop-down menu.
    10·1 answer
  • Number 2 , answer ? I don’t know the answer and I need help
    5·1 answer
  • Find the first, fourth, and eighth terms of the sequence. A(n) = –5 • 3n–1
    5·2 answers
  • Last year, a baseball team paid $10 per bat and $6 per glove, spending a total of $520. This year, the prices went up to $15 per
    14·1 answer
  • If the world's population increased exponentially from billion in 1998 to billion in 2008 and continued to increase at the same
    10·1 answer
  • Find the value of x. Then, find the measure of each angle.
    15·1 answer
  • Pls help me with this!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!