144 inches. 12 feet in one hour
12 inches per feet
12feet x 12 inches per foot= 144 inches
None of them because they are not in order
Answer:
Henry does not make money if he does not sell any apples.
Step-by-step explanation:
Henry sells apples. The graph of the relationship between the price of apples and their total weight passes through the point (0,0) or origin.
Now, we have to clarify the meaning of the point (0,0) on the graph.
We choose from the options that Henry does not make money if he does not sell any apples.
Therefore, option D will be the correct one. (Answer)
Answer:(8,28)
Step-by-step explanation: multiply times 4
Answer:
150 sheets is the better buy.
Step-by-step explanation:
Cost of each sheet when buying 100 = $2.50 / 100 = $0.0250'
If you buy 150 cost per sheet = $3.50 / 150 = $0.0233.....
So buying 150 sheets is the better buy.