1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juliette [100K]
3 years ago
6

HURRY PLEASE

Mathematics
1 answer:
Strike441 [17]3 years ago
4 0

Answer:

n = ≥500

Step-by-step explanation:

They must be able to swim 500 yards or more.

You might be interested in
512 as a power of a number
laila [671]
512 as a power of a number is X^512
8 0
2 years ago
Explain how you could use the distributive property and mental math to find 5 * 198.
bogdanovich [222]
5 * 198 = 990


 198
*    5
-------
 990
6 0
3 years ago
Question 4 (4 points
aalyn [17]

Answer:

It is True 200% legit!

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
15 points!!
saw5 [17]

Answer:

If the hypotenuse and one leg of a right triangle are congruent to the hypotenuse and one leg of another right triangle, then the triangles are congruent.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
How do I solve this finding the first four of the sequence?
nexus9112 [7]

Answer:

- 7, - 3, 1, 5

Step-by-step explanation:

Using the recursive rule and a₁ = - 7, then

a₂ = a₁ + 4 = - 7 + 4 = - 3

a₃ = a₂ + 4 = - 3 + 4 = 1

a₄ = a₃ + 4 = 1 + 4 = 5

The first four terms are - 7, - 3, 1, 5

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Compare using &lt;, &gt;, or =.<br> 1/2____ 2/7
    15·1 answer
  • Which input is incorrect
    7·1 answer
  • Geometry! Please help!!
    6·1 answer
  • PLEASE HELPPPPPPP
    7·1 answer
  • Jayne says that 0.45 is equal to 4/10 is she correct? Explain
    10·2 answers
  • What is the slope of the line that goes through (-5,-5) and (5,-7)?
    15·1 answer
  • 4x+5y=-6<br><br> Find the slope
    14·1 answer
  • A student would like to estimate the mean length of words in a book report he just finished writing. He selects a
    6·1 answer
  • Determine which is the better buy. 7 kilograms of wood for $13.65 or 5 kilograms of wood for $7.50. What is the unit price for e
    7·1 answer
  • HEYYYY PLS HELP IM NOT GOOD AT THIS STUFF
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!