1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Len [333]
2 years ago
12

Solve: n = 8 4 O n = 2 0 n = 12 Ô n = 24 0 n = 32

Mathematics
2 answers:
Alexxx [7]2 years ago
8 0

Answer:

n=32

Step-by-step explanation:

Given :

\frac{1}{4} n=8

Now,

Value of n can be calculated as :

\frac{1}{4} n=8

n=8×4

n=32

Therefore, option (D) is correct.

zzz [600]2 years ago
7 0

Answer:

1/4 n = 8

n = 8 * 4

n = 32

so option 4 i.e.

n = 32. is the ans

You might be interested in
Tammy bought 20 pounds of flour for $11.<br> How many pounds of flour did she get per dollar?
frozen [14]

Answer:

1.82 pounds per dollar

Step-by-step explanation:

20/11= 1.82

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE PLEASE HELP 50 POINTS
Crank

Answer:

The claim is " oreos are the most popular cookie at my house". The evidence is because you said that " oreos run out twice as fast as snickerdoodles." The reasoning is because my family eats twice as many oreos than snickerdoodles.

8 0
3 years ago
? x 10 = 6,026.1 what would be the first number
Nadusha1986 [10]

Answer:

602.61

Step-by-step explanation:

me big brain

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
MATHHHHHH I NEED HELP PLEASE!!!!!
Olin [163]

Answer:

so at (0,20) she spent all the money on (20) orange juice and 0 coffee

then at (15,0) she spent all the money on (15) coffee and 0 orange juice

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is 4r+9r-11r+7r please im not trying to fail
kaheart [24]

Answer:

9r

Step-by-step explanation:

combine like terms in PEMDAS order. Add 4, 9, and 7, then, subtract 11.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Polygon ABCD is translated to create polygon A’B’C’D’. Point A is located at (1,5), and point A’ is located at (-2,1). What is t
    7·1 answer
  • 2 ÷ 4⁄5 no work needed
    13·2 answers
  • 24m^2n+30mn^2+18mn, a sweet challenge!
    7·2 answers
  • Find a recipe in a book or online that includes the amount of salt as a fraction
    7·1 answer
  • Help me plz i dont wanna fail yall can get 10 pts
    12·2 answers
  • Help me. Jsjsbeisbehebeeueebejebeheheheeheh
    13·1 answer
  • I need help bc i dont understand so plz help due tomorrow
    8·1 answer
  • A winch is being used to pull a 3500-lb vehicle 30'. How much work is performed?
    10·1 answer
  • Sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.89. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    11·2 answers
  • What is the missing divisor?<br><br> 34,000 ? = 340
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!