Answer:
x=16
Step-by-step explanation:
....,...................
Well - I mean. If every lunch costs $4 that means that the relationship should be linear.
You used to be able to draw graphs. But plot it out.
Answer:
<h2>x = 2</h2>
Step-by-step explanation:
<h2 />
The steps of the solution in the photo above
I hope that is useful for you :)
<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3
Answer:
6.7
<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3
I think you isolate x. So make it be on one side of the sign