1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gnom [1K]
3 years ago
12

65 - 14 = 65-5-______

Mathematics
1 answer:
Fed [463]3 years ago
7 0

Answer: 60? to be hostens i have no clue sorry i hope this help...

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the rate of interest per annum when<br> 1. P= 900<br> T= 2 years<br> S.l. = 90
Bas_tet [7]

Answer:

5% p.a will rate of interest

6 0
4 years ago
The snowiest city receive an average of 113.9 more inches of snow than the second snowiest city. The second snowiest city reciev
steposvetlana [31]

Answer:

The snowiest city receive 347.7 inches on average each year.

Step-by-step explanation:

We want to find the amount of snow the snowiest city receives on average every year, "x". It is known that this city receives 113.9 more inches than the second snowiest, which receives 223.8 inches on average every year. Therefore, the expression for "x" is:

x = 233.8 + 113.9\\x = 347.7 \text{ inches}

The snowiest city receive 347.7 inches on average each year.

6 0
3 years ago
this week you read 57 pages. this is seven more than two times the number of pages read last week. write an equation and solve.
spayn [35]
57 = 7 + 2x
50 = 2x
x = 25

x being the number of pages read last week

Hope this helps a little!!
7 0
3 years ago
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for one gallon of gas
Kitty [74]
Hey there!

If we would want to find out what it would be, we would have to divide it.

Your correct answer would be (2.98)

I did 65.56/22.

Hope this helps you!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Eric owns and operates the hot food truck.The expression 3.25b+2h gives the cost of burgers and h hot dogs.What is the cost of 4
Nat2105 [25]
3.25(4)+2(6) --plug in values
13+12 --multiply
$25 --answer
5 0
3 years ago
Other questions:
  • URGENT!! Please help Find the values of y=c(x) 3 square x, for x = 0, 0.008, 0.027, 0.064, 0.125, 0.216, 0.343, 0.512, , 0.729 a
    15·1 answer
  • What 5.9999 in fraction form?
    7·1 answer
  • △EFG≅△JKL.<br><br> What is m∠L?
    6·2 answers
  • For a scholarship, you need to write an essay
    13·1 answer
  • 4ax^2+10ax+6a= 2a( )
    7·1 answer
  • What is the slope of (-3,4) and (5,8)
    5·1 answer
  • Select all that apply. If there are 8 chocolate chip cookies out of 20 total cookies in a jar, what is the probability that you
    8·2 answers
  • Answer the questions. All help needed.
    6·1 answer
  • What is the base unit of measurement for capcity?
    6·2 answers
  • Here a subtraction problem that has been solved incorrectly 21-9=11 what is the correct way​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!