1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitrij [34]
2 years ago
10

heyyy! i haven't posted a question in a long time lolz. anyways, i really needed help with this!! if you can answer my question

i'll give brainliest, thank you

Mathematics
1 answer:
Andre45 [30]2 years ago
7 0
2 ones and 8 hundredths

00.00
the first zero is tens, ones, and after the decimal, to the right is the tenths, hundredths and so on
You might be interested in
You and a friend are playing a game by tossing two coins. If both coins land
Novosadov [1.4K]

c. No. You have a probability of winning, while your friend has a
probability of winning.
Or it’s A
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP. How long is the minor axis for the ellipse shown below?
evablogger [386]
16 because it is going to be
The minor
Axis
For
The
6 0
3 years ago
Please help me out and check the question !! ...
pychu [463]
Answer: 200

Because for each minute it goes up 200 more.

3 0
2 years ago
The Japanese 5 yen coin has a hole in the middle. If the diameter of the coin is 22 mm and the diameter of the hole is 5 mm, how
Yanka [14]

Answer:

4.4mm

Step-by-step explanation:

Circumference of circle

2 Pi r

Diameter of coin = 22mm

Therefore the radius = 11mm

Therfroe the outer edge (circumference)

= 2 Pi r

= 2 x Pi x 11

=69.11mm

For the inner edge

Diameter = 5

Radius = 2.5

Therefroe inner edge (circumference)

= 2 Pi r

= 2 x Pi x 2.5

= 15.7mm

The difference is

69.11 - 15.7

=4.4mm

7 0
3 years ago
Which is the better buy, 7 pounds for $8.47 or 9 pounds for $11.07?
wel
Let us take the case of 7 pounds for $8.47 first.
7 pounds of a product costs = 8.47 dollars
Then
1 pound of the same product will cost = (8.47/7) dollars
                                                             = 1.21 dollars
Now let us take the case of 9 pounds for $11.07
9 pounds of a product costs = 11.07 dollars
Then
1 pound of the same product will cost = (11.07/9) pounds
                                                             = 1.23 dollars
So from the above deductions we can see that 9 pounds for $11.07 is a better buy than 7 pounds for $8.47. I hope the procedure is clear enough for you to understand. In future you can use this method for solving similar problems.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • There are 26 students in an algebra class. The number of girls in the class is one less than twice the number of boys. How many
    7·1 answer
  • What is 17/12 in simplest form
    9·2 answers
  • What is the solution to the equation x÷8-6=3?
    13·2 answers
  • Solve similar triangles can someone please answer
    7·1 answer
  • Help i need it fast and i did not listen​
    5·1 answer
  • I want a correct answer you can take your time. If I was born on December 24, two thousand and four and my classmate was born on
    9·1 answer
  • Can someone help me please!!!!
    11·1 answer
  • Please answer C: <3!
    15·2 answers
  • Cars are either​ race-car fast, slightly​ fast, or normal. It turns out that ​10% of all cars are​ race-car fast, ​40% are sligh
    8·1 answer
  • What time is shown on the clock?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!