First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
Answer:
i feel like correct answrr would be C. Hope this helps!!!
The answer to this equation is x=4.
Answer:
The answer is 2
Step-by-step explanation:
Answer:
i can't see it
Step-by-step explanation: