1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
faltersainse [42]
3 years ago
6

the probability that jenya recieves 4 spam-emails is 4% . If she recieves 520 emails a week, how many can you expect to be spam?

Mathematics
1 answer:
Vlada [557]3 years ago
7 0
20.8 or if you have to round, 21
You might be interested in
1/4 + 1/4 + 3/4 + 3/4 equals
juin [17]

Answer:the answer is 2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the figure below.
gulaghasi [49]
The answer would be 6 I think
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is 4, 6, 7 a pythagorean triple
madam [21]

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Good Luck!

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Need help with this one. TY!!
xxMikexx [17]

Answer:

(a) 6x + (x + 12) = 180  

(b) m<1 = 144       m<2 = 36

Step-by-step explanation:

7x + 12 = 180

7x = 168

x = 24

6(24) = 144

(24) + 12 = 36

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Stuck, need help please.
Maurinko [17]

Answer:

22.5 lbs

Step-by-step explanation:

First you find the cubic feet. That is the volume of the object which is length*width*height.

In your example, they are using inches. So you have to convert all units to feet. That would be 0.5 inches, 0.5 inches, and 5/3 inches. The volume would be 0.5*0.5*5/3 which is about 5/12 cubic feet

You then take that 5/12 cubic feet and multiply it by the 54 lbs/cubic foot. The answer would be 22.5 lbs

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Given the sequence 1, 9, 25, 49, 81, ..., find the explicit formula. A. an=(2n−1)2an=(2n−1)2 B. an=n2−1an=n2−1 C. an=−4n+2an=−4n
    12·1 answer
  • Help me answer this plz I really need help
    6·2 answers
  • Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
    12·1 answer
  • The balance on your business credit card was $215 before you purchased 5 new chairs for the office. Each chair cost $75.
    6·2 answers
  • What is the slope of the line? (please explain!)
    14·2 answers
  • The Wilsons have triplets and another child who is eleven years old. The sum of the ages of their children is 32. How old are th
    6·1 answer
  • Need some help on this question
    8·1 answer
  • Find the quotient of these complex numbers. (3 + 3i) / (5 + 4i) =<br> Plz help
    5·2 answers
  • Find the exact value without a calculator. Tan 7pi/12=sin7pi/6/2 /cos7pi/6/2
    12·2 answers
  • Need help with math problem give 5 stars and a good rating
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!