1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
3 years ago
15

Please help me with this..

Mathematics
1 answer:
ollegr [7]3 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

1.one solution

2.infinitely

3.one solution

4.one solution

5.no solution

You might be interested in
A DVD that originally cost $30 is on sale for 10 percent off. Complete the steps to solve the problem.
Savatey [412]

Answer:

-66.6666666666666666666666666666666666666666666666 on the calculator thats wierd

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the sum of the measures of the interior angles of a 15-sided polygon?
AlladinOne [14]

Answer:

B. 2340

Step-by-step explanation:

Interior angles of a polygon is given by

(n – 2)180 where n is the number of sides

(15-2) *180

13*180

2340

3 0
4 years ago
What is the slope, y-intercept and slope intercept equation to this graph. Plz help
fredd [130]

Answer:

y intercept is 3 and slope is 4/1

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Find the area!!!!!!!!!!
Helen [10]

Answer:

87.5

Step-by-step explanation:

Area = 11+7

             ---  x 7

              2

OR

Area = a+b/2 x h

4 0
3 years ago
Q#33: Tell whether the lines for the pair of the equation are parallel, perpendicular, or neither?
Rashid [163]

Answer:

i think its neither

Step-by-step explanation:


5 0
3 years ago
Other questions:
  • HELP TIMED<br><br> PIECE WISE
    14·1 answer
  • For every 5 boys, there are 3 girls. If there are 60 students how many boys are there?
    13·1 answer
  • Niles and bob sailed at the same time for the same length of time. Niles’ sailboat traveled 16 miles at a speed of 8 mph, while
    5·1 answer
  • How many miles is 1000 feet?
    13·1 answer
  • A bowl of fruit is on the table.  It contains 3 apples, 5 oranges, and 2 pears.  Ryan and Kenneth come home from school and, at
    5·1 answer
  • Solve the following equation: *
    10·1 answer
  • A 5 pound Cartoon Clementine oranges is priced at $4.30 what is the price per pound of Clementine oranges
    14·2 answers
  • HELP PLEASE!!<br> 40 POINTS FOR BOTH QUESTIONS<br><br> please please
    11·2 answers
  • Cassie’s age is 3 less than twice Kara’s age. The sum of their ages is 42.
    10·2 answers
  • Pleaseeee Someone im tired I want to sleep
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!