1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vedmedyk [2.9K]
2 years ago
10

Can some help me please​

Mathematics
2 answers:
Katyanochek1 [597]2 years ago
5 0

Answer: the current answer is c

Step-by-step explanation:

Darina [25.2K]2 years ago
4 0

Answer:

i cant see the first few

Step-by-step explanation:

You might be interested in
the gross earnings • group health insurance (assuming 15% of gross earnings) pension deduction (assuming 6.5% of gross earnings)
sveta [45]

Step-by-step explanation:

<u>Calculate the gross earnings:</u>

  • 40*7.75 = 310.00

<u>Health insurance deduction:</u>

  • 310.00*15/100 = 46.50

<u>Pension deduction:</u>

  • 310.00*6.5/100 = 20.15

<u>Total deductions:</u>

  • 55.00 + 15.50 + 21.25 + 46.50 + 20.15 = 158.40

<u>Net pay:</u>

  • 310.00 - 158.40 = 151.60
3 0
2 years ago
This is urgent, please answer!
In-s [12.5K]
I think its C) bc you would take 3.14 x4= 12.56
4 0
3 years ago
89 m<br> 80 m<br> What is the length of the missing leg
sergiy2304 [10]

Answer:

119.67

Step-by-step explanation:

a^2 + b^2 =c^2

6 0
2 years ago
Jane Dough sells her doughnuts for $0.15 more than what it costs her to make each doughnut. If you can buy 2 dozen doughnuts for
enot [183]

Answer: $0.20

Step-by-step explanation: $8.4 divided by the 24 or 2 dozen dougnuts she sells means she sell each donut for $0.35 and if we know that Jane Dough sells her doughnuts for $0.15 more than what it costs her to make each doughnut then $0.35 - $0.15 = $0.20 to make each donut

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
5/6 x 3/10 please give me the answer thank you
Julli [10]
<h3>5/6 × 3/10</h3>

<em>Multiply 5/6 by 3/10 (to do this,</em><em> multiply the numerator by the numerator </em><em>and the </em><em>denominator by the denominator).</em>

<h3>5 × 3/6 × 10</h3>

<em>Perform the</em><em> multiplications </em><em>in the </em><em>previous fraction.</em>

<h3>15/60</h3>

<em>Reduce the fraction </em><em>15/60</em><em> to its</em><em> lowest expression by extracting</em><em> and canceling 15.</em>

<h3>1/4 ≈ 0.25</h3>
8 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the answer to this math question -9.3÷2.5k=5.1
    13·1 answer
  • Write an equation of the line that passes through the given point and has the given slope.
    8·1 answer
  • Which expression is equivalent to 14x14?
    12·2 answers
  • The circumference of a circle is
    13·2 answers
  • Please help me. I don't understand it. Graph sketch eliminate and identify
    12·2 answers
  • Jacelin was paid $50 after a day of babysitting. She watched the children from 8am until 4pm. What is the unit rate of her earni
    14·1 answer
  • Does anyone know how to do these maths question???
    7·1 answer
  • HELP PLZ
    5·1 answer
  • WILL MAKE BRAINLEST PLS HELP
    5·1 answer
  • Please help me 7th grade
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!