Answer:
$170.14
Step-by-step explanation:
4,861 / 1,000 = $4.861 per gallon
35 x $4.681 = $170.135, so you need to round up to the nearest penny
Use the elimination process
Answer:
Independant = onions wight. Dependent = cost.
Step-by-step explanation: The Cost depends on how much the onions weight.
Answer:D
Step-by-step explanation: