1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zzz [600]
2 years ago
9

A cell phone plan costs `\$200` to start. Then there is a `\$50` charge each month.

Mathematics
1 answer:
rusak2 [61]2 years ago
5 0

Answer:

200+50x

i think

You might be interested in
Will give brainiest!!!
azamat

Answer:

i take bite :3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the volume of A sphere with a diameter of 12 cm.? Use 3.14 for pi and round to the nearest hundredth when necessary. opt
klio [65]

The answer is 904.32 cm^3 I took  the quiz.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve y=-x+2 and y=-2x-1 as a graph, substitution, or elimination?
kotegsom [21]

Answer:

(- 3, 5 )

Step-by-step explanation:

Given the 2 equations

y = - x + 2 → (1)

y = - 2x - 1 → (2)

Using substitution method.

Substitute y = - x + 2 into (2)

- x + 2 = - 2x - 1 ( add 2x to both sides )

x + 2 = - 1 ( subtract 2 from both sides )

x = - 3

Substitute x = - 3 into (1)

y = - (- 3) + 2 = 3 + 2 = 5

Solution is (- 3, 5 )

8 0
3 years ago
*<br> 30 35 40<br> 45 50 55 60<br> 65 70 75<br> 80<br><br><br> c. Determine the median
tester [92]

Answer:

median is 55

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Select all the expressions that are rational numbers.
fredd [130]
..........The answer is D
3 0
2 years ago
Other questions:
  • To prove that the triangles are similar by the SAS similarity theorem, it needs to be shown that
    11·2 answers
  • A 50 lb bag of grass seed cost $222.50 find the unit cost per lb of this grass seed
    9·1 answer
  • Whats the main purpose of the frontal lobe on the brain?
    15·1 answer
  • What is the slope of the line shown
    14·2 answers
  • Find the sum of the interior angle measures of a pentagon
    14·1 answer
  • What is the slope of the graph ? Leave your answer as a reduced fraction .
    15·1 answer
  • Lemon goes to the store and buys a game station for $25. The store is running a discount of 15%. What is the price of the game s
    11·1 answer
  • There is a triangle with the height of 2 and a base of (x 1) what is the area
    11·1 answer
  • The graph of $y=ax^2+bx+c$ passes through points $(0,5)$, $(1,10)$, and $(2,19)$. Find $a+b+c$.
    14·1 answer
  • Members of a softball team raised $1525.50 to go to a tournament. They rented a bus for $1075.50 and budgeted $37.50 per player
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!