1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paladinen [302]
3 years ago
7

Est form. Lessons 3-5) 2 9

Mathematics
1 answer:
Gekata [30.6K]3 years ago
3 0

Answer:

what is this mean is there a question

You might be interested in
Factor completely -2x^3 + 6x^2
Bumek [7]

We can factor a -2 and an x^2 out of this using GCF.

<h3><u>-2x^2(x - 3) is what we're left with, and is the fully factored form.</u></h3>
3 0
3 years ago
Which statements must be true regarding the diagram?<br> (please check more than one answer)
nikdorinn [45]
Try this option:
- true;
- not true;
- true;
- true;
- not true.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
When dividing 592 by 9.25, how many zeros will be placed in the dividend?When dividing 592 by 9.25, how many zeros will be place
Ierofanga [76]

Answer:

Step-by-step explanation:

9.25=\frac{925}{100} \\592 \div9.25=592 \div \frac{925}{100} =\frac{59200}{925}

3 0
3 years ago
grace rides her bike with a constant speed of 18 km/h how long will she take to travel a distance 72 kilometers
atroni [7]
If she rides her bike 18 km per hour
then it will take 4 hours to travel 72 km (72÷18)
the answer is 4
7 0
3 years ago
Ms wilson surveyed her class of 36 students about their favorite icecream flavors. Two thirds preferred chocolate. One fourth pr
mafiozo [28]
Answer- 9 students preferred vanilla
Hope this Helps! :)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the product of the polynomials below? (6x3 + 3x)(x2 + 4)
    9·1 answer
  • What your expect to gen.math subject​
    13·2 answers
  • Kara is building a sandbox shaped like a kite for her nephew. The top two sides of the sandbox are 29 inches long. The bottom tw
    11·2 answers
  • A grocery store sells milk for $1.28 per 64 ounces. What is the price per ounce?
    13·1 answer
  • Enter the lowest number in the numerator to make the comparison ?/5 &gt;1/4
    9·2 answers
  • help! A loaf of bannana bread serves 6 guests. There will be 47 guests attending the faculty breakfast. Which expression shows h
    14·1 answer
  • A square has a perimeter of 28
    6·1 answer
  • Two mosquitos are sitting on the same ceiling fan. The radius of the ceiling fan is 16 inches. One mosquito is seated on the ver
    15·1 answer
  • What is the equation of the line that passes through the point (6, -6) and has a slope of (-2, -2)
    5·1 answer
  • Select all the correct answers.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!