1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jok3333 [9.3K]
2 years ago
5

I’m working on the subject Simple interest and need help.

Mathematics
1 answer:
Dmitrij [34]2 years ago
8 0
I think it’s B I THINK
You might be interested in
Can someone help me with this question please?
Verizon [17]
Is x=1/3 a possible answer? It would be if in fraction form.
or -31.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1/3x12=4/3=_____ <br> Please help me figure this out
Korolek [52]
1 whole and 1/3 is the answer
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
15. The graph of a linear function, f(x), is shown below. If the line is translated 2 units
Leto [7]

Answer: fx-2 i believe since translating down would subtract two

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Help a girl out ?? needs turned in at 8:50 pm pls help
True [87]
I guess it’s A not sure tho
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer for Brainliest<br><br> 1)7/4+5/8=<br> 2)3/2+4/3=<br> 3)2/3+10/7=<br> 4)4-3/17
Sunny_sXe [5.5K]

Answer:

See below.

Step-by-step explanation:

1) 7/4 + 5/8

= 14/8 + 5/8

= 19/8 or 2 3/8

2) 3/2 + 4/3

= 9/6 + 8/6

= 15/6

= 5/2 or 2 1/2

3) 2/3 + 10/7

= 14/21 + 30/21

= 44/21 or 2 2/21

4) 4 - 3/17

= 68/17 - 3/17

= 65/17 or 3 14/17

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Chloe collected 4 times as many bags of cans as her friend. If her friend collected 1/6 of a bag, how much did Chloe collect?
    8·1 answer
  • How do I write the sum of 24+40 as a product of the greatest common factor and another sum
    7·1 answer
  • Analyze the diagram below and complete the instructions that follow. the measure of SUT is twice m RUS if m RUS = (18x-8) and m
    14·1 answer
  • Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to grap
    6·2 answers
  • Find the vertex for the equation: y=-2x^2+16x-31
    8·1 answer
  • In a 30cm by 25cm rectangle, a quadrant of a circle of radius 7cm has been cut away from each corner. What is the perimeter of t
    7·1 answer
  • (4 x 10e5) (2 x 10e3)
    14·1 answer
  • Write the equation of the line in slope-intercept form, slope is 5 and (2,6) is on the line
    12·2 answers
  • Assume that there is a 8​% rate of disk drive failure in a year. a. If all your computer data is stored on a hard disk drive wit
    8·1 answer
  • 9. Find the value of b so that the slope of the line passing through the points A(5, - 8) and B(- 1, b) is -2
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!