Elijiah earn $200 for 8 hours of work. what is the unit rate
2 answers:
Answer:
Unit Rate= $25
Hope this helps!!
Answer:
Elijah's hourly rate is $25/hour
Step-by-step explanation:
Divide $200 by 8 hours:
$200
------------ = $25/hr
8 hours
Elijah's hourly rate is $25/hour
You might be interested in
Answer is in the picture.
The greatest number is 5. 3 cans of regular and 4 cans of diet. The most 15 can be divided by similarly to 20 is by 5.
Answer:
21. is 18 dollars
22. is 75 dollars
Step-by-step explanation:
Its not far apart if it 15 or more yes it far