1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slavikrds [6]
2 years ago
13

Select all irrational numbers.

Mathematics
2 answers:
balu736 [363]2 years ago
6 0

Answer:

B C F

Step-by-step explanation:

If you reduce those answer and try to find the square roots, the decimals are terminating and never ending, while the others are perfect squares.

slega [8]2 years ago
4 0
B C AND F sorry if I was wrong
You might be interested in
Evaluate x if:<br>(i) 36x = 782 - 42<br><br>​
Ratling [72]

Answer:

36x=740

x=740/36

x=20.55

Hope it helps

5 0
2 years ago
I need with this math
Darya [45]
In the first number, 2 is in the thousand's place, it means two thousand.
in the second number, 2 is in the hundred's place. It means two hundred. 
7 0
3 years ago
"Rather than walk all the way
Olenka [21]

Answer:

5.8com shorter

Step-by-step explanation:

I used the pythagoremy theorem to find the missing side length.

a^{2} +b^{2} = c^{2}\\5^{2} +3^{2} = c^{2}\\25+9= c^{2}\\34=c^{2} \\\sqrt{34} = {c}^{2}\\5.8cm

5 0
2 years ago
8 x what = 100 I need help ! !!!!!!
suter [353]
The answer would be 12.5
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Rosalie evaluates the numerical expression 6+4 7 -1.
siniylev [52]
6+47=53
53-1=52
that’s all the steps, i hope it helps
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 17 hcf is 35 so what is 37
    6·2 answers
  • Three of the choices are unit rates for the price of milk. which choice is not?$1.00 per 8 ounces$1.30 per pint$3.47 per gallon$
    5·1 answer
  • Can someone explain to me 4(7q+3)
    12·2 answers
  • Please help me out thank you very much? It is due 03/01/2021
    13·2 answers
  • Round 1001 to the nearest thousand.
    14·1 answer
  • -5х + Зу = -8<br> 3х - 7y = -3<br> Ordered pair
    10·1 answer
  • Help Please!! NO LINKS AND NEED EXPLANATION!
    7·1 answer
  • Which equation represents a line which is parallel to the line<br> X + 6y = -24?
    5·1 answer
  • Cashews cost $6.45 a
    9·1 answer
  • Which of the following describes the graph of y=[x-2]?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!