1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zanzabum
3 years ago
11

How many pairs of feet are needed to have at least 76, toes

Mathematics
2 answers:
Sati [7]3 years ago
8 0
There will be 15 feet needed to have 76 toes
makvit [3.9K]3 years ago
3 0
 avb'[;phuygtfvdrfxghjh

You might be interested in
Round 45728 to the nearest hundred
TiliK225 [7]
The answer is 45,700
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Would is the area of a triangle
anyanavicka [17]
The area of a triangle is .5 x base x height
6 0
4 years ago
1/3+a=5/4 a= i need help
Katarina [22]

Answer:

a=5/4-1/3 Then multiply by 12

а=12*5/4-12*1/3

a=3*5-4*1

a=15-4

a=11

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Maggie took one of her friends out to lunch. The lunches cost $20 and she paid 5% sales tax. If Maggie left a 10% tip on the $20
RUDIKE [14]

Answer:

46$

Step-by-step explanation:

20+20=40, 5% of 40=2, 42, +4, 46. (the 4 comes from the 10%)

7 0
3 years ago
Solve for x. Show each step of the solution. Show all work. 4.5(8-x)+36-2.5(3x+24)=102
sergejj [24]

4.5(8 - x) + 36 = 102 - 2.5(3x + 24)

36 - 4.5x + 36 = 102 - 7.5x - 60

72 - 4.5x = 42 - 7.5x

-4.5x + 7.5x = 42 - 72

3x = - 30

x = -30/3

x = -10 <===

Hope this helps!

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 2 for $9. what is the unit price?
    6·2 answers
  • The unit 10 m is equivalent to<br><br><br> A. 100 mm.<br> B. 100 cm.<br> C. 1 hm.<br> D. 1 dam.
    5·2 answers
  • If there are $0.90 (US) to €1.00 how many euro would u get for $9.00 (US) ?
    11·2 answers
  • Solve for x: 1 over 3 (2x − 8) = 4.
    9·2 answers
  • What W is, to make it a true statement
    13·2 answers
  • Use the distributive property to remove the parentheses.<br><br> -7 ( -2w - 4y + 1 )
    6·2 answers
  • Is that the right answer ?
    6·2 answers
  • If the sum of a number and four is multiplied by<br> two, the result is 28. What is the number?
    8·2 answers
  • If the cost of a medium shirt is $10 and a small is $8, Make a table to find the cost for all
    15·1 answer
  • A.)$4,000 B.) 5,000 C.)6,000 D.) 7,000 Please only answer if correct
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!