False because, you DO add 4 to the sides but you would multiply the 8 because you to the opposite to cancel it out
Answer:
how old are they im confused
Step-by-step explanation:
Answer:
7
Step-by-step explanation:
You would do the inverse opperation (divide) so 84/12.
Hope this helps :)
$287-80 for installation leaves $207 for flooring cost
207/60 = $3.44/square foot