-.25a-4=4
Add for on both sides
-.25a=8
Divide by -.25
A=
Answer:
$25.40
Step-by-step explanation:
Find the unit price. So what you do is just divide 304.80 by 12 to get the price of one which comes out to be $25.40
A.) 5 Units
B.) 5 Units
C.) 5 Units
D.) 5 Units
I feel really bad for you. This looks like a death problem