1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fenix001 [56]
2 years ago
12

Unit rate for $128 for food for 16 dogs please its friday i need this

Mathematics
2 answers:
beks73 [17]2 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Unit rate = 128 ÷ 16 = 8$

satela [25.4K]2 years ago
3 0

Answer:

$8 if it's wrong i'm sorry.

You might be interested in
HELPPPP PLEASE!!!! Don't understand
iragen [17]

Answer: 20% is your answer


Step-by-step explanation:

180-150=30

30 divided by 150 = .2 which is 20%

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
(show ur work) Each bag of gourment popcorn for a school fundraiser costs $6.75. The total amount received from the popcorn sale
Alinara [238K]

Answer:

725 Boxes of Popcorn

Step-by-step explanation:

You can do it simply by just typing in the calculator 4893.75÷6.75.

But I can show my work. Picture below

5 0
2 years ago
Name the value of x that would make the relation ...
KengaRu [80]
The relation is between the x- values and y-values of the ordered pairs. The set of all x-values is called the domain and the set of all y-values is called the range
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
4 to the 8th power divided by 4 to the 5th power
Natasha2012 [34]

Alright, 4 to the 8th power is 4x4x4x4x4x4x4x4 which ends up as 65,536.

4 to the 5th power is the same thing but with 5 4's and that is 1,024.

All you need to do now is 65,536/1,024 = 64.

Solved!  :D

6 0
3 years ago
Need help answering question​
-Dominant- [34]
I think it’s the 7.49
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Liam's gross pay for working 40 hours is $742. What is his rate of pay?
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ME ITS DUE IN A COUPLE OF MINUTES. <br> Please give me the right answer
    7·2 answers
  • Which is the length of the third side of the right triangle?
    11·1 answer
  • What is the value of 2x+3 if x=1
    11·2 answers
  • A bag contains 28 blue marbles and 12 red marbles. If Milton removes two marbles without replacing them, what is the probability
    15·1 answer
  • If you know the names of the remaining nine students in the spelling​ bee, what is the probability of randomly selecting an orde
    6·1 answer
  • Please hurry up PLEASE ILL GIVE YOU ALL MY POINTS
    14·1 answer
  • The following week, clare earns $75 from delivering newspapers and deposits it in her account. What will her account balance be
    14·1 answer
  • Find the measure of CDE. The measure of CDE equals a certain # of degrees.
    6·1 answer
  • Find the perm of shaded shape
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!