Well, 1/2 is equal to 5/10... so 7/10 - 5/10 is 2/10 because 7-5=2 :)
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
Answer:
you can fit 1000 hairs in 10 cm
Step-by-step explanation:


Answer:
29110.87
Step-by-step explanation:
mt might is 20,401.5 ft high, and tall mountain is 8709.37 ft higher than mt might, so add their those numbers together