Answer:
6 for $1.26 is better
Step-by-step explanation:
$1.26/6 = $0.21 per can
$1.98/9 = $0.22 per can
Answer:
the first selection (see below)
Step-by-step explanation:
The average rate of change (m) on the interval [x1, x2] is given by ...
... m = (g(x2) -g(x1))/(x2 -x1)
For g(x) = -x²-4x and (x1, x2) = (6, 8), the expression is the one attached.
Answer:
To my calculations, I think its the first one, 4+2=2+4
I hope this helps! ^^
Apologizes if you get it wrong-
Step-by-step explanation:
Answer:
11
Explanation:
f(x) = -3x - 1 when f(x) = -4
f(x) = -4 * -3 -1 = 12 - 1 = 11