If you mean the x, it would be 50
Answer: $0.20
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces in 1 pound, so divide $3.20 by 16 to get the price of dollars/ounce
3.20/16 = $0.20/ounce
Answer:
90%=9/10=0.9
0.9=90%=9/10
900%=900/1000=0.9
9/10%=0.9=90%
Step-by-step explanation:
Answer:
14 is the simplified answer, but the whole answer is 17 + -18/6
Step-by-step explanation:
Divide
−
18 by 6. h (−18) = 17 − 3 Subtract 3 from 17. h (−18)= 14
The final answer is 14.
(-7,0) (0,-7) should be the zeros