<h3>
✽ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ✽</h3>
➷ Work out the cost per gram
60/125 = 0.48
It costs 0.48 cents per gram
Multiply this by 100 to get the answer:
0.48 x 100 = 48
It would cost 48 cents
<h3><u>
✽</u></h3>
➶ Hope This Helps You!
➶ Good Luck (:
➶ Have A Great Day ^-^
↬ ʜᴀɴɴᴀʜ ♡
Answer:
3x^2y^2
Step-by-step explanation:
I think:
3*2*x*x*x*y*y*y*y
3*3*x*x*y*y
3*6*x*x*x*y*y
They all have 3x^2y^2 in common.
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
-13 to 0 = 13 degrees changed. 0 to 22 is 22 degrees changed. 13 + 22 = 35 degree change.
10-3 = 7.
So there was a change of 35 degrees across 7 hours
35/7 = 5 degrees per hour.