1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kiruha [24]
2 years ago
11

Earned $5 per hour for h hours

Mathematics
1 answer:
ivanzaharov [21]2 years ago
5 0
What’s the question
You might be interested in
What is the measure of angle 7?<br> Explain?
yarga [219]

65 degrees. alternate exterior angles of two parallel lines intersected by a transversal are equal

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help with this
LiRa [457]
False, I believe. Not so sure if you can make a triangle out of three sides that are not the same size

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Equation for perpendicular to the line -7x + 3y = -10j contains the point (-2,-4)
iogann1982 [59]

Answer:

y = 7/3x + 2/3

Step-by-step explanation:

-7x + 3y = -10

3y = 7x - 10

y = 7/3x - 10/3

-4 = 7/3(-2) + b

-4 = -14/3 + b

2/3 = b

7 0
3 years ago
Pls help ASAP
soldier1979 [14.2K]

Answer:

Sample response:

To determine the relationship between quantities, you must determine what to do to the x-values to make them into y-values. The correct operation must turn every x-value into the corresponding y- value in the table. Once you know the relationship, you can use the same operation on all of the x-values that have unknown y-values.

OR:

In a table to get from x to y you have to multiply by a number. To find this you must divide x by y or y by x. So to get the missing quantities you must multiply the last known number by the number you found by dividing.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
hello! 20 points for this one answered correctly and explained! question: which pair of numbers with sum 8 has the largest produ
Andre45 [30]
4&4 b/c 4+4=8 & 4x4=16
8 0
3 years ago
Other questions:
  • True or false all right triangle aré congruent
    10·2 answers
  • The outboard engine on Steve's boat uses a fuel-to-oil mixture in a 50:1 ratio. If Steve puts 2.5 gallons of fuel in the tank, h
    7·1 answer
  • YOoooO help muuee.?!?.!??.!?.
    9·2 answers
  • Julian saved $180 to spend on clothing. If pants cost $15 each and t shirts cost $9 each, what is the greatest number of pants t
    10·1 answer
  • Is 14/4573 a rational number?
    12·1 answer
  • Jameson pays $39.90 for 3.8 pounds of almonds. What is the price per pound of almonds? Record your answer and fill in the bubble
    12·2 answers
  • Math flavored homework is hard so I need help
    13·1 answer
  • Congruence transformation pls help me thanks
    10·1 answer
  • Guys I need you help!!!plss help meee
    10·2 answers
  • Which relation is a function?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!