The answer is 2.22 if you divide it. Add the ingredients then divide on how many servings.
Answer:
Omar saved 10 dollars in total
Step-by-step explanation:
total= 2.5*4
total= $10
So if the sandwiches cost $7.75 each and the total was $113.50 that would mean that there were 14 sandwiches bought. So 14 times 7.75 is 108.50.
Answer:
SU , UT , ST
Step-by-step explanation:
Answer:
Each dark chocolate tuffle was $6.
Step-by-step explanation:
This question can be solved by a system of equations.
Four white chocolate truffles (W) cost the same as three dark chocolate truffles (D).
So 
The parent bought 3 white chocolate truffles(W) and 6 dark chocolate truffles (D), and spent $49.50.


So






Each dark chocolate tuffle was $6.