Given,
Cost of 13 pounds of flower is 7$
One pound = ?
Cost of one pound = 13/7 = 1.85$
Answer:
circumference is 21.99 and area is 47 and 2/35 unit squared sorry if its a little late
Answer:
Point E is given by 
Step-by-step explanation:
Let points C and D be
and let point E divides it in ratio
.
Then coordinates of point E are given by 
Put
Point E is given by 
Now plot point E.
B hope it helps SORRY IF IM WRONG
Answer: ITS A! I HAVE THE SAME TEST!
Step-by-step explanation: