1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elina [12.6K]
2 years ago
11

Please I really need it ASAP!I'll give you brainliest! please...!!!!

Mathematics
1 answer:
nignag [31]2 years ago
3 0

Answer:

5x+2 = 2x+17

=> 5x-2x = 17-2

=> 3x = 15

=> x = 15/3

=> x = 5

thats my answere

brainlieat me!!!thankyou

#keepitup

You might be interested in
Can someone Please help!!!!<br><br> BRAINLY for correct answer!
Semmy [17]

Answer:

i belive 11 and 1 sorry if it is not right

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
PLEASE LOOK AT PHOTO! WHOEVER ANSWERS CORRECTLY I WILL MARK BRAINIEST!!
Deffense [45]

Answer:23

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to |x – 5| + 2 &lt; 20?
stepladder [879]

Answer:

Step-by-step explanation:

hello :

|x – 5| + 2 < 20  means :  |x – 5| + 2-2 < 20-2

|x – 5|  < 18

-18< x - 5 < 18

-18+5< x - 5+5 < 18+5

-13< x< 23   ( solutions)

3 0
1 year ago
What is the absolute value of 19.8?
arsen [322]

Answer:

19 4/5

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A rectangular garden has a diagonal length of 18 m. What are the side lengths to the nearest Meter?
QveST [7]
If it's a square then sides equal to around 12-13 meters
3 0
3 years ago
Other questions:
  • If 3 tons of flower bed mulch cost $480, what is the price per pound?
    12·1 answer
  • A can of peas weighs 10 oz. Explain how you would make a graph to model the total weight of peas in terms of the number of cans
    7·2 answers
  • What is the range of the relation?
    5·2 answers
  • The area of a 25 inch TV screen is 300 in.². The area of a 40 inch TV screen is 768 in.². The area of the smaller screen is what
    5·1 answer
  • Can someone smart help me with this plz:)
    13·1 answer
  • Direction: Solve the given problems.
    15·1 answer
  • PLEASE HELP ME.
    9·1 answer
  • Daniel buys two apples for every five oranges. If you bought 12 apples, how many oranges dis he buy?
    5·1 answer
  • What are five ratios that are equivalent to 5÷2v
    5·1 answer
  • I need help with Function Operations please
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!