1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fomenos
3 years ago
12

PLEASE HELP ME ! im timed !

Mathematics
1 answer:
valentina_108 [34]3 years ago
7 0

Answer: Uhh...2 i think?

You might be interested in
Type SSS, SAS, ASA, SAA, or HL to<br> describe these triangles.
GalinKa [24]

Answer:

HL

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Please Answer As Soon As Possible
taurus [48]

Answer:

mean is the best way

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Whoever answers first gets the brainliest Given : f(x)=-|x+9|
Mamont248 [21]

Answer:

See below.

Step-by-step explanation:

f(x) = -|x + 9|

compared to

f(x) = |x|

has a graph that opens downward in an upside down V shape.

It has been moved 9 units left compared to the graph of f(x) = |x|.

It reflects over the x-axis.

6 0
3 years ago
When renting a limo for prom, the number of people varies inversely with the cost per person. Originally there were 4 people and
ioda

Answer:The new cost per person= $19 when there are 12 people

Step-by-step explanation:

Step 1

Let Number of people be rep as N

And Cost per person = C

such that the relationship of  number of people which varies inversely with the cost per person is given as

N∝ 1/C

Introducing constant of proportionality, k, we have that

N= K/C

such that when there were 4 people the cost per person was $57, K would be

N= K/C

4 = K /57

k= 57 X 4

k=228

Step 2

Therefore If the number of people changed to 12, cost per person would be

N= K/C

12= 228 / C

C= 228/12

C= 19

The new cost per person= $19 when there are 12 people

4 0
3 years ago
What is the solution to the system of linear equations
Wittaler [7]
The answer is c. (0,2)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • as part of her effort to help the earth, melissa wants to plant 50,564 trees in the next 4 years. She planted 10,524 the first y
    15·1 answer
  • Select the three unit rates that can be used to describe the price of coffee. $2.10 per cup $6.00 per 16 ounces $8 per can $11 p
    15·2 answers
  • Toucans and​ blue-and-yellow macaws are both tropical birds. The length of the toucan in the picture to the right is about two t
    14·1 answer
  • At a pumpkin patch, if Armando guesses the weight of his pumpkin within 0.3 pounds, he gets to take the pumpkin home for free. I
    14·2 answers
  • Please help me w/ this geometry question. <br><br> image attached.
    12·1 answer
  • Which list shows fractions that always result in a terminating decimal for values of n&gt;0
    7·2 answers
  • Another way to describe the area of a triangle is by saying it is half a _____?
    12·1 answer
  • If x=1 what is the value of y given 2x+2y=18
    9·1 answer
  • the scatter plot shows the relationship between the cost of animal feed and its weight. which option best describes the associat
    11·1 answer
  • Add or subtract the polynomials<br> (8x3+3x-2)+(9x2-7+3x-2x3)
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!