1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tpy6a [65]
3 years ago
13

1. The total area of the state of

Mathematics
1 answer:
Grace [21]3 years ago
4 0
It would be C. 66,00
You might be interested in
A fisherman caught one fish that was 12 5 feet long and a second fish that was 9 4 feet long. How much longer was the first fish
rodikova [14]
3.1 ft longer because you have to minus 12.5 by 9.4 , which equals 3.1 feet
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
8x+12-8x+15+15x-22-x
mixas84 [53]
The answer would be 14x+5 I’m pretty sure
5 0
3 years ago
I will mark you as a brainliest!
Nina [5.8K]
I think it is non-statistical as it has only one possible answer
6 0
3 years ago
If a half gallon milk costs $1.24, what is the cost per pint?
PIT_PIT [208]

Hello! The answer is: $0.31


7 0
3 years ago
-12 - 6p - (-2) simplify
FromTheMoon [43]

Answer:

-6p - 10 or -10 - 6p

Step-by-step explanation:

-12 - 6p - (-2)

= -12 - 6p + 2

= -6p - 10 or -10 - 6p

Please mark me Brainliest :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The volume of a cylinder, found using 3.14 to approximate pi, is 30,395.2 cm3. The radius of the cylinder is 11 cm.
    9·1 answer
  • Kersha has two jobs. During the day she works as an office clerk, and in the evening she works as a cashier. Her office job pays
    6·1 answer
  • Fabian hikes at a rate of 3 miles per hour. how far can she home in for hours?
    15·1 answer
  • Find the area of a circle to the nearest thousandth, given it's equation: (x - 4)² + (y - 1)² = 76 (Pls..)
    8·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE JUST ANSWER THIS ASAP FOR BRAINLIEST!!!
    13·1 answer
  • A restaurant manager wants to purchase 200 sets of dishes. one design costs ​$15 per​ set, while another costs ​$55 per set. if
    13·1 answer
  • 20 PTS QUICK QUICK PLEASE! 1 MINUTE ONLY! WITH EXPLANATION PLEASE! ANSWER 3 QUESTION AND YOU WILL BE THE BRAINLIEST!
    11·1 answer
  • Parallel lines 1, m, and n are shown.
    5·1 answer
  • Please help whats the error ​
    5·1 answer
  • minute maid states that a bottle of juice contains 473 ml. consumer groups are interested in determining if the bottles contain
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!