1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ad libitum [116K]
3 years ago
15

EASY MATH PLEASE HELP!!

Mathematics
1 answer:
butalik [34]3 years ago
8 0

Answer:

the triangle or the box inside the box i see y u need help lolz

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the next number in the pattern below?
UkoKoshka [18]

3,5,9,15,23

5-3=2

9-5=4

15-9=6

23-15=8

23+10=33

Answer is 33-B.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A car dealership pays $8,550 for a car. They markup the price by 20.4% to get the retail price. What is the retail price of the
marin [14]

Answer:

$10294.20

Step-by-step explanation:

8550 increase 20.4% =

8550 × (1 + 20.4%) = 8550 × (1 + 0.204) = 10294.2

3 0
3 years ago
Please help me it is due tomorrow
larisa86 [58]
It should be H.13, sorry if this not 100% correct
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write 8.379 as a mixed number
BaLLatris [955]
8.379 as a mixed number is 8 and 379 over 1000.
379
8 --------
1000
5 0
3 years ago
Select the simplification that accurately explains the following statement.
sweet-ann [11.9K]
Under C, I believe. When we have the same base (2 in this case), 2^1/4*2^1/4 can be written as 1/4+1/4 since it’s the same base. And 1/4+1/4+1/4+1/4 is 4/4 and that is 1 so 2^1 is 2.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Having trouble with this question. Can someone help me.
    10·2 answers
  • 503 and 2/3 as a decimal
    10·1 answer
  • The temperature outside was 3°F at midnight. During the next hour the temperature fell 7°. What was the temperature at 1 A . M
    6·1 answer
  • What is the number written in standard notation?
    7·2 answers
  • In March 2015, the Public Policy Institute of California (PPIC) surveyed 7525 likely voters living in California. In the survey,
    9·1 answer
  • Two cars start from towns 630 mi apart and travel toward each other they meet after 6hr find the speed of each car one travels 2
    5·1 answer
  • The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
    10·1 answer
  • 2 Points<br> Which expression is equal to the expression below?<br> (2 • 64
    14·1 answer
  • The graph shows two lines, A and B. How many solutions are there for a pair of equations for lines A and B? Explain your answer.
    10·1 answer
  • Peter wallpapered a wall that was 9 feet wide and 8 feet high. He had 27 square feet of wallpaper left over. How many square fee
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!