1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
prohojiy [21]
2 years ago
5

WILL GIVE BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
harkovskaia [24]2 years ago
6 0
C is the best answer choice for you
You might be interested in
ツ---Graph y=-x^2-2. Identify the vertex of the graph.Tell whether it is a minimum or maximum.---ツ
balandron [24]

Hey!

Hope this Helps...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Below, I added what the graph of (x^2)-2 looks like...

The answer is A. (0, -2); Minimum

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
So can someone help pleaseeee
Marat540 [252]
X=4. Hope this is the one you wanted me to answer.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the slope intercept form Through:(5,-3) and (0,0)
andriy [413]

Answer:

y= -\frac{3}{5} x

3 0
3 years ago
3. Find the measure of the angle given.
yuradex [85]

Answer:

80

Step-by-step explanation:

The sum of the opposite inscribed angles is 180

x+100 = 180

X = 80

7 0
2 years ago
The highest common factor of 18, 24, 36 is
yawa3891 [41]
If you list all the common factors, (1,2,3,6), you see the highest common factor is 6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which is the correct solution to the expression -2-3- (-4)
    9·1 answer
  • How many horizontal units are between the points (-2,8) and (7,8) on a coordinate plane?
    9·1 answer
  • Factor 2x^3 - 3x^2 + 2
    11·1 answer
  • What is the volume of the cylinder below use formula v=ñr2 h
    11·1 answer
  • 1. Which statement is true?
    7·1 answer
  • Can You Classified A equilateral triangle?
    11·2 answers
  • Pls help w this question !!<br><br> Determine the value of 2r² + r + 1 when: r= -0.2
    5·2 answers
  • What are the zeros of this function? HELP
    8·2 answers
  • Use π = 3.14, and round your answer to the nearest hundredth
    13·1 answer
  • Find the unit rate. $9.30 for 3 gallons
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!