1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mihalych1998 [28]
3 years ago
8

Find the product of 52.6 x 9

Mathematics
1 answer:
marta [7]3 years ago
8 0

Answer: 473.4

Step-by-step explanation: if you can't solve it, break the first number apart, multiply both numbers, then add them together. That way there not such big numbers :)

You might be interested in
Does this set of ordered pairs represent a function? Why or why not?
belka [17]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Recall that for a function to be valid, each input value of x must give us one and only one unique output  value for y.

in this case we can see that one of the data sets is (3,-1)

which means that an input of 3 gave an output of -1

but we also see that another data set (3,1)

in this case an input of 3 gave an output of 1.

Because the same x input gives 2 different y outputs, this is not a function.

the answer is A

3 0
3 years ago
PLS HELP ILL GIVE BRAINLY
viktelen [127]
Not a function because input has two outputs. 9 goes to two different numbers which make it not a function
4 0
3 years ago
How do you write 9.59 x 102 in a standard form?
Nataly [62]

Answer:

978.18

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ryan drove 480 miles and used 20 gallons of gas. How many miles did Ryan's car get per gallon? Write an equation that would solv
lisabon 2012 [21]

Answer:

24 miles per gallon

Step-by-step explanation:

Step one:

given data

total distance covered= 480miles

The total amount of gallons used is = 20

The miles per gallon

= 480/20

=24 miles per gallon

Step two:

hence the equation that we used in solving the problem is stated as

miles per gallon= total distance/total gallon sused

3 0
3 years ago
A 9-pack of notebooks costs $3.87. What is the unit price?
wel

Answer:

$0.43

Step-by-step explanation:

First, we must divide $3.87 by 9.

3.87 \div 9 = 0.43

<em>Hope</em><em> </em><em>this</em><em> </em><em>helped</em><em> </em><em>:</em><em>)</em>

<em>Please</em><em> </em><em>mark</em><em> </em><em>brainliest</em><em> </em><em>if</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>helped</em><em>.</em>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • WORKKK NEEDS TO BE SHOWNNN<br><br><br> -3y+4=-11
    7·1 answer
  • A square has sides of length 70 meters. What is the perimeter?
    15·1 answer
  • An extraneous solution can be defined as:
    8·1 answer
  • Jacob ran 2/3 of the length of a football field before he was tackled. if the filled is 100 yards long. how far is did Jacob run
    14·1 answer
  • Mwis tangent to circle o at point M What is the measure of LOMN? Explain your answer.
    11·1 answer
  • Please solve this I need help
    12·1 answer
  • Please help this is it
    6·1 answer
  • Yuson must complete 30 hours of community service. She does 2 hours each day. Which linear equation represents the hours Yuson h
    7·1 answer
  • Find the slope of the line.<br><br> PLS HELP I AM SO BEHIND
    5·2 answers
  • An inspector at a shirt factory randomly selects shirts to inspect for defects. The table below shows the number of shirts she f
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!