1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harlamova29_29 [7]
2 years ago
7

A local business wants to donate $3,000 in graduation scholarships. They are looking to split this amount

Mathematics
1 answer:
MrMuchimi2 years ago
8 0
Don't trust those link my guy it's a scam or virus
You might be interested in
Ruthie wants to construct a line that passes through point P and is perpendicular to AB. What should Ruthie do first?
borishaifa [10]
Ruthie wants to construct a line that passes through point P and is perpendicular to AB. What should Ruthie do first?

A) measure the length of segment AB with her compass
B) construct two intersecting arcs with centers A and B
C) use her straight-edge to draw a line from point P to point A
☆☆☆D) construct an arc with center P that intersects segment AB in two points
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which equation is related to this equation? b + 17 = 52
Neporo4naja [7]

It would be d because you would subtract 52 from 17 to get the answer then add the number you got to 17 to get 52.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution 4x+1y ≤48 and 10 ≤y ?
PIT_PIT [208]
The answer is X=19/2 y=10
6 0
2 years ago
A cleaning liquid cost 10 3/4 cents the ounce. what is the cost of a 32 ounce bottle?
Andrews [41]
$343 would be the cost
3 0
3 years ago
Marco's mom gave him d dollars for his allowance one week. He also earned $14.55 for his newspaper route that week.
myrzilka [38]

Answer:

The answer is  d+14.55

hope it helps!

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Suppose that g(x)=f(x+8)+4 which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)
    10·1 answer
  • Compute the value of the discriminant and give the number of real solutions of the quadratic equation. -4x^2+3x+1=0
    7·1 answer
  • I will ive brainliest answer
    10·2 answers
  • Classify the decimal expansion of each fraction as a terminating decimal or a repeating decimal.
    11·2 answers
  • Write the equation of a line that is parallel to 4x-2y=3 and is passing through the point (2,1)
    6·1 answer
  • If RT bisects SU, find each measure ST, RU, SV, SU,
    12·1 answer
  • Find the difference write the answer in simplest form 11/18 -1/6
    11·1 answer
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • Triangle Congruence, Flowchart Proof (Level1) _ 10th Grade - Int.1 (almost complete)​
    6·1 answer
  • Whats the correct answer answer asap for brainlist
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!