1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oksana_A [137]
3 years ago
10

Sally used 5 gallons of ginger ale, 1 gallon of orange juice, and 2 gallons of pineapple juice, to make a punch for her family h

oliday party. How many
quarts of punch will Sally have for her party?
O 32 quarts
O 52 quarts
O 36 quarts
12 quarts
Mathematics
1 answer:
ikadub [295]3 years ago
7 0
The answer is 32 quarts
You might be interested in
Helpppp me guysssss thanksssss
castortr0y [4]

Answer:

help u with wat??

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Write the following equation in slope intercept form.<br><br> 7x-4y=22<br><br> y= x+
Finger [1]

Answer:

y= -7x+22/-4

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Determine which relation is a function.
choli [55]
Hello!

In a function, each input must have only one output. Outputs can have multiple inputs, but each input must have one output. For example, {(4,-1), (4,-2)<span>} is not a function, as 4 has two outputs.

In B, -2 has two outputs, 3 and 1, so it is not the answer.

In C, 3 has two outputs, 5 and 2, so it is not a function.

In D,-1 has two outputs, 1 and 5, so it will not work.

In A, each number has one output, so it is a function.

I hope this helps!</span>
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What's are the answers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
frozen [14]
To whatttttttttttt free points?
3 0
2 years ago
What is 66 over 108 in the lowest term
ella [17]

answer

lowest form of 66\108

=11\18

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4j - 24- 6j = 120<br><br> what's the solution? <br><br> solution=
    13·1 answer
  • On which number line do the points represent negative 4 and 1 over 2 and +3? (4 points)
    13·2 answers
  • If x represents a number, then write an expression for three times the sum of x and 10
    6·1 answer
  • The price p of a pizza is $4.95 plus $0.5 for each topping t on the pizza.
    15·1 answer
  • Which is the best sale?
    15·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • Match the vocabulary terms to the correct definitions.
    10·1 answer
  • Someone please help with my question <br><br> https://brainly.com/question/22679416
    15·2 answers
  • Michaela runs to the end of her street and back in 90 s. Her brother, Jacob, walks to the end of the street and back in 3 min. T
    14·1 answer
  • Please help me please please ASAP ASAP please ASAP
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!