1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
geniusboy [140]
2 years ago
11

Plz help me it's due now

Mathematics
2 answers:
12345 [234]2 years ago
5 0
4.5 9/2is ur answer
timurjin [86]2 years ago
4 0
4.5 ... 9/2 and you will get the answer
You might be interested in
Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
tatuchka [14]
Hiiii? what is the question
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to 2x10?
Murrr4er [49]

Answer:

20

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Quadrilateral EFGH is inscribed in circle Q.<br><br> What is m∠H ?
e-lub [12.9K]
Hi there!

Angle H would be supplementary to the angle opposite it, which is 87. Therfore, angle H = 93.

Hope this helps!! :)
If there's anything else that I can help you with, please let me know!
6 0
3 years ago
Let f(x) = 2x – 1, g(x) = 3x, and h(x) = x2 + 1. Compute the following.
yaroslaw [1]
4. Since f(x) = 2x - 1, we are looking for h(2x - 1), which is (2x-1)^2 + 1. By tha time you expand this you'll get, 4x^2 - 4x + 2. So that is the answer.
5. f(f(x))  = f(2x - 1) = 2(2x - 1) - 1 = 4x - 3
6. h(g(x)) = h(3x) = (3x)^2 + 1 = 9x^2 + 1

8 0
3 years ago
Light bulbs cost £2.30 each. Yasmin buys as many as she can with £20. How much change should she get? Give your answer in pounds
djyliett [7]

Answer:

£1.6

Step-by-step explanation:

£20 ÷ £2.3= 8 remainder 1.6

change= £1.6

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • HELP ME FOR POINTS AND BRAINETEST
    7·2 answers
  • Name a rectangle that is also a square
    10·2 answers
  • Diep bought a baguette loaf of bread 65 centimeters long. For lunch every afternoon, he cuts 15 centimeters of bread for his san
    5·1 answer
  • $4.25 for 64 fluid ounces .<br><br> What is the unit rate
    6·2 answers
  • If p=7,q=5,r=3 find value of p2+q2-r2<br>​
    13·2 answers
  • Can somebody plz help answer these questions correctly (only if u done this before) thx sm!
    14·1 answer
  • What is the solution set for -4 x+ 10&gt;5 x+ 55?
    11·2 answers
  • Find the area of the circle. Use 3.14 for pi
    11·2 answers
  • I need this for homework plz help me.
    12·2 answers
  • Find the value of x
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!