1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nostrana [21]
3 years ago
9

Can someone. Please help me please

Mathematics
2 answers:
Alenkinab [10]3 years ago
7 0

Answer:

B.Always irrational..

Step-by-step explanation:

As all rational no.-irrationa is =irrational..

for ex-12-√3=12-1.7=10.3(it will repeat to infinity decimal points)

zalisa [80]3 years ago
5 0

Answer:

  • B. Always irrational

Step-by-step explanation:

The difference of the rational and and irrational number is always an irrational number.

Correct choice is B

You might be interested in
Divide 72 in the ratio 7:2.<br> show your work.
AVprozaik [17]
I think the answer is 3.5 cause when you divide it 7 go inside and 7 there's nothing you can multiply to get 7
5 0
4 years ago
Help me find the area :)
Andreas93 [3]

Answer:

20.625 ft²

(hope this is right :)

4 0
3 years ago
Someone help me please !!
Phantasy [73]

Answer:

C (1,2)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
PLEASE ANSWERRRR!! (4 x 3) + (4 x 7) = 4 x (? + ?)
Vlada [557]

how is the volume of a solution used in calculating concentration?

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What’s the difference between linear and non linear functions
Svetach [21]
The equation of a linear function has no exponents higher than 1, and the graph of a linear function is a straight line. The equation of a non-linear function has at least one exponent higher than 1, and the graph of a non-linear function is a curved line
4 0
3 years ago
Other questions:
  • GQ ran 5 5/6 of a mile on Saturday. On Sunday
    10·2 answers
  • In a couple of sentences and in your own words describe in what ways horizontal, vertical, and oblique asymptotes can be identif
    15·1 answer
  • At the market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How much does 1 pound cost?
    7·1 answer
  • World wind energy generating1 capacity, W , was 371 gigawatts by the end of 2014 and has been increasing at a continuous rate of
    7·1 answer
  • The quotient of four times a number and six is eight.
    5·2 answers
  • I need some help plz
    13·1 answer
  • please help! Frank has two same size rectangles divided into the same number of equal parts. One rectangle has 3/4 of the parts
    8·1 answer
  • The rate of change between point A and point B is 2. What is the rate of change between point C and point D?
    12·2 answers
  • Plz help ASAP!!
    6·1 answer
  • Can you pls help. <br> If you do I will give you brain list but only if it’s right
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!